Godziny otwarcia placówek Biblioteki
w okresie świątecznym:

24 grudnia (poniedziałek) - wszystkie placówki będą nieczynne,

29 grudnia (sobota) - Czytelnia Naukowa nr 1 będzie nieczynna,

31 grudnia (poniedziałek) - wszystkie placówki będą czynne w godzinach od 10.00 do 14.00.

Za utrudnienia przepraszamy!

 
Życzenia świąteczne
 
Rodzinna Gra Terenowa Wy-gry-WAM Targówek Świątecznie w BD12

W piątek, 14 grudnia na terenie Targówka Mieszkaniowego odbyła się Rodzinna Gra Terenowa Wy–gry–Wam Targówek Świątecznie. Współorganizatorami akcji była – Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 i inne działające na naszym terenie instytucje o charakterze kulturalno - społecznym m.in. Oddział Terenowy Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA, Ośrodek Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie dla Rodzin, Otwarta Rampa, Stowarzyszenie Pozostałości Obrony Warszawy „Kolejka Marecka” oraz Nasz Klub i Klub Pinokio z RSM Praga.

 
„Wigilia poetycka” w Czytelni

 Jak co roku w grudniu w (347) 327-2644 zgromadziła„Wigilia poetycka” w Czytelni się Grupa Poetycka Akant przy stole, aby w kręgu przyjaciół, podzielić się opłatkiem, życzyć sobie wszelakiej pomyślności i zdrowia, a także przepięknych nowiutkich wierszy. Choinka, wspólna wieczerza, śpiewanie kolęd oraz wiersze utrzymane w nastroju zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – to wszystko wpłynęło na pełny uroku, niepowtarzalny klimat wieczoru.

 
„Uroczysta Gala” w Czytelni Naukowej

 10 grudnia w Czytelni Naukowej nr I odbyła się gala podczas„Uroczysta Gala” w Czytelni Naukowej której nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów oraz drobnych upominków uczestnikom kursu. Były to tematyczne kursy komputerowe trwające 3 miesiące, finansowane przez Urząd m.st. Warszawy w ramach projektu „Aktywna Warszawa - kursy zaawansowane dla seniorów” realizowane przez Stowarzyszenie „Kreatywni 50 Plus”, AKAT  - Fundacja Ziemia Gościnna oraz Stowarzyszenie KOBO.

 
Warsztaty decoupage w BD65

12 grudnia Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 65 odwiedziły dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 120. Rozpoczęliśmy przygotowania do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ozdabialiśmy świeczki techniką decoupage, która polega na przyklejeniu wyciętego wzoru z serwetki lub papieru na dekorowany przedmiot, a następnie jego polakierowaniu. Mali adepci tej techniki zdobniczej przystrajali świeczki motywami świątecznymi: mikołajami, reniferami, bombkami.

 
Warsztaty literacko-plastyczne z Klanzą w BD65

11 grudnia (234) 264-8373 miała zaszczyt gościć: panie Annę Sadowską i Grażynę Sobieską - Szostakiewicz - trenerki szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Pedagogów i Animatorów KLANZA, które wraz z wolontariuszkami poprowadziły wspaniałe warsztaty literacko - plastyczne dla uczniów klasy szóstej ze Szkoły Podstawowej nr 285. Zajęcia poświęcone były zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia. Spotkaniem tym młodzież włączyła się do akcji „Razem w Święta”, której celem jest podjęcie działań związanych z przedświątecznym wolontariatem.

 
Grudniowe Czytanie z Aktorem w W37

10 grudnia w 8325154123 odbyło się Grudniowe Czytanie z aktorem. Na spotkaniu gościliśmy Pana Mieczysława Morańskiego, aktora Teatru Rampa oraz dzieci z grup Żabki i Pszczółki z Przedszkola nr 432. Pan Morański jest aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym. Na początku spotkania z grupą Żabek wywiązała się dyskusja o teatrze. Okazało się, że dzieci były niedawno w Teatrze Rampa na przedstawieniu „Babcia mówi pa pa” i spektaklu o misiu. Pan Mieczysław przygotował dla dzieci kilka propozycji.

 
„Gwiazdka na św. Wincentego” w Czytelni Naukowej

Dnia 5 grudnia w Czytelni Naukowej nr I odbyły się warsztaty podczas których uczestnicy tworzyli ozdoby świąteczne, świeczniki bożonarodzeniowe, kartki świąteczne, ozdabiali pierniki, kolędowali i wspólnie ubierali choinkę. Zapanowała wspaniała świąteczna atmosfera. Z wizytą przywędrował Mikołaj, zaciekawiony tym co się u nas dzieje.

 
Grudniowy „Dobry wieczór z poezją i piosenką” w Czytelni

4 grudnia odbył się w 3605436287 „Dobry wieczór z poezją i piosenką”. Tym razem był to program satyryczny samej prowadzącej „Dobre Wieczory” - Iwonny Buczkowskiej. Autorka pisze wiersze, teksty piosenek, monologi, opowiadania, scenariusze, libretta musicali. Ostatnio również śpiewa i układa do swoich tekstów melodie. Lirycznie i satyrycznie, równie chętnie dla dorosłych jak i dla dzieci.

 
„Adwent - okres zadumy i oczekiwania” prelekcja w Czytelni

29 listopada w Czytelni Naukowej nr I odbył się niezwykle interesujący wykład Elżbiety Piskorz-Branekova - etnografki, autorki wielu książek o polskiej kulturze ludowej, ceniony autorytet w dziedzinie polskiego stroju ludowego oraz jego zdobnictwa.

W tym roku Adwent zaczyna się 2 grudnia i trwa do Wigilii 24 grudnia. To czas oczekiwania na narodziny Jezusa. Okres pokuty i wyciszenia oraz postu bez mięsa. W starym kalendarzu trwał 40 dni. Ważne święta przypadające w Adwencie to dzień św. Barbary (4.12), dzień św. Mikołaja (6.12) i dzień św. Łucji (13.12).

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

Dyskusje na temat...

8042755256   

Wyróżnienie WPEK

Facebook

    5876141316

Instytucje

(325) 794-9835   

`